Ogłoszenia parafialne 11.02.2024

Dzisiaj, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji po Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Jamnie i 11.30 w kościele parafialnym wszystkim chorym z naszej parafii zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Proszę o tych Mszach Świętych powiadomić wszystkich chorych oraz jeśli to możliwe proszę o pomóc chorym w dotarciu na Mszę Święta. Proszę by osoby przystępujące do tego sakramentu miały ze sobą kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, adresem i datą urodzenia.

1. Dzisiaj zbierane są ofiary na tacę budowlaną.
2. W tym tygodniu kończy się karnawał i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa. Zapraszam w tym dniu na Msze Święte o godzinie 09.00 i 18.30 w kościele parafialnym oraz o godzinie 17.00 w Jamnie. Podczas Mszy Świętych nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
3. Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Już dziś zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i 18.30 w kaplicy oraz w Gorzkich Żalach odprawianych w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kościele parafialnym. Na Drogi Krzyżowe zapraszam dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
4. Spotkanie Rady duszpasterskiej odbędzie się w czwartek o godzinie 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszam,
5. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie z młodzieżą ze szkół średnich. Było nas tylko 10 osób. Bardzo dziękuję Wam za poświęcony czas. Wierzę, w to że grupa będzie coraz liczniejsza, i że nie będzie to dla Was strata czasu. Następne spotkanie odbędzie się 16 marca.
6. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych. Dziękuję z każdą życzliwość i okazaną dobroć. Życzymy Wam wszystkim szczęśliwego tygodnia.

Ogłoszenia parafialne z Mszy Świętej w Jamnie, 11.02.2024