Ogłoszenia parafialne 19.02.2023

Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas zimowego wypoczynku. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas. Wszystkim wypoczywającym życzymy bezpiecznego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

W tym tygodniu kończy się karnawał i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Najbliższa środa-to Środa Popielcowa. Zapraszam w tym dniu na Msze Święte o godzinie 09.00 i 18.30 w kościele parafialnym oraz o godzinie 17.00 w Jamnie. Podczas Mszy Świętych nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

1. Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Już dziś zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i 18.30 w kościele parafialnym oraz w Gorzkich Żalach odprawianych w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kościele parafialnym. Na Drogi Krzyżowe zapraszam dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę budowlaną. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 4540,47 zł oraz 22€
3. Zapraszam wszystkich na wieczorne msze święte w dni powszednie. Przypominam również, że w środy msza święta o godzinie 18.00 odprawiana jest w kościele w Jamnie.
4. Zachęcam do kupowania i czytania Gościa Niedzielnego
5. Przypominam, że dzisiaj po mszach świętych są zbierane ofiary dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za Wasze dobre serca