Ogłoszenia parafialne 28.03.2021

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Przed kościołem w Jamnie i przed kaplicą sprzedawane są dzisiaj palmy przygotowane przez naszą wspólnotę, za co z serca dziękuję. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone w całości na utrzymanie kościoła w Jamnie. Pragnę również bardzo podziękować naszym jamieńskim pszczelarzom za wykonanie i podarowanie do naszych kościołów dwóch paschałów.

1. Spowiedź święta przedświąteczna: kaplica – poniedziałek i wtorek od godziny 17.00, Jamno- środa od godziny 17.00
2. We wtorek na godzinę 18.40 zapraszam mężczyzn z Osiedla Unii Europejskiej o przeniesienie ławek z kaplicy do nowego kościoła.

UROCZYSTOŚCI TRIDUUM PASCHALNEGO

Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00 (Jamno), 20.00 (nowy kościół).
Wielki Piątek – nabożeństwo Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 (godzina śmierci Jezusa) w Jamnie i w nowym kościele. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18.00 (Jamno) i 20.00 (nowy kościół).
W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja w te dni do godziny 23.00
Wielka Sobota – adoracja przy Grobie Pańskim (w nowym kościele i Jamnie) od godziny 09.30 do13.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20.00 tylko w Jamnie.
Rozpocznie się przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Na Mszę Świętą proszę zabrać świece ponieważ Msza Święta skończy się procesją rezurekcyjną ze świecami.
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY

Nowy kościół – od godziny 09.30-13.00 Jamno – godzina 09.30- 12.30 Łabusz – godzina 12.35
Do kościołów będzie wpuszczanych 20 osób. Proszę więc wybrać sobie odpowiednią porę aby się nie tłoczyć przed kościołami. Podczas poświęcenia pokarmów zbierane będą ofiary na budowę kościoła.
Skarbonki z jałmużną wielkopostną proszę składać przed ołtarzem w czasie poświęcenia pokarmów.
3. W niedzielę Zmartwychwstania Msza Święta w Jamnie o godzinie 10.00,
W nowym kościele o godzinie 06.00 rezurekcja i 10.00, 11.30 i 13.00.
W poniedziałek Wielkanocny: nowy kościół 08.00, 11.30, 13.00, Jamno: 10.00
W niedzielę i poniedziałek nie ma Mszy Świętej o 18.00 na Osiedlu UE.
4. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w środę 7.04 oraz w niedzielę 11.04

Triduum Paschalne będzie dostępne on-line.
Przypominam o obowiązku zachowania dystansu społecznego i o zakrywanie ust oraz nosa. Proszę w kościołach zachowywać wskazane limity. Podczas przyjmowania Komunii Świętej proszę ustawić się w dwóch rzędach, po prawej stronie księdza ustawiają się Ci, którzy przyjmują Komunię do ust. Po lewej stronie księdza Ci, którzy przyjmują Komunię na rękę. Bardzo proszę o zachowywanie porządku.