Ogłoszenia parafialne 03.03.2024

Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz 17.00 w Jamnie i 18.30 w kościele parafialnym. Na Drogi Krzyżowe zapraszam dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

1. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kościele parafialnym oraz o 09.30 w kościele w Jamnie.
2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych: Intencja na marzec, za uwikłanych w nałogi, by doświadczyli uwolnienia i odpowiedniej pomocy.
3. W środę w Jamnie zmiana tajemnie dla Szwadronu Męskiego. Zapraszam wszystkich mężczyzn.
4. W piątek, 8 marca zapraszamy do udziału w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, czyli nocnym rozważaniu stacji Drogi Krzyżowej na wybranej trasie 44, 47 lub 49 km. Wydarzenie rozpoczyna się Mszą Święta o godz. 17.00 w katedrze. Zapisy i informacje na: www.edk.org.pl, tel. 514-748-702.
5. Spotkanie dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 11.00 w kościele parafialnym. Obecność dzieci jest obowiązkowa.
6. Spotkanie Wspólnoty EREM w sobotę o godzinie 10.00 na plebanii.
7. Próba śpiewu scholi dziecięcej w sobotę o godzinie 12.30 w kościele parafialnym.
8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które poprowadzi ks. Tomasz RODA, który jest dyrektorem Caritas Polska. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. o godz.: 9:00, 18:30 w kościele parafialnym oraz o 17:00 w Jamnie. Zapraszamy serdecznie do udziału w rekolekcjach.
9. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na budowę kościoła.
10. W sobotę 16.03 o godzinie 17.00 mają swoje spotkanie osoby młode, które chciałyby podyskutować ale, także pogłębić swoją wiedzę o Bogu i współczesnym świecie. Z całego serca zapraszam w sobotę za dwa tygodnie.
11. Koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku odbędzie się za dwa tygodnie 17.03 o godzinie 17.00 w kościele parafialnym. Już teraz zapraszam, każdego i każdą z Was.
12. Zapraszam młodzież z klas 8 SP oraz I szkoły średniej na Czuwanie Wielkopostne do Seminarium w sobotę 9.03. w godzinach od 19.00 do 20.30 SPOTKANIE DLA WSZYSTKICH JEST OBOWIĄZKOWE. Prosimy rodziców aby zawieźli tam swoje dzieci. Można zmówić się miedzy sobą i pojechać. Mam 4 wolne miejsca mogę też zabrać.
13. Zachęcam do kupowania i czytania Gościa Niedzielnego.
14. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na różaniec w intencji ks. Jarka o godz. 19.00 oraz na krótką adorację Najświętszego Sakramentu „Uwierzyć nadziei”.

Ogłoszenia parafialne z Mszy Świętej w Jamnie, 03.03.2024