Ogłoszenia parafialne 14.03.2021

Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i 18.30 w kaplicy oraz w Gorzkich Żalach odprawianych w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 9.40 w Jamnie i o 17.30 w kaplicy. Na Drogi Krzyżowe zapraszam dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

1. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę budowlaną. Bardzo dziękuje tym, którzy rozumiejąc ogrom potrzeb wspierają budowę naszego kościoła. Bardzo dziękuję za ofiary, na zakupu drzwi kościoła parafialnego. Bóg zapłać.
2. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
3. W czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się próba śpiewu przed Triduum Paschalnym.
4. W piątek o godzinie 18.00 w kaplicy odbędzie się obowiązkowe spotkanie formacyjne dla młodzież z klas pierwszych szkół średnich.
5. Zachęcamy do uczestniczenia w spotkaniach online w piątek o godzinie 20.00 (grupa Echo Słowa) oraz w sobotę o godzinie 16.00 (Wspólnota EREM)
6. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Przed mszami będzie można kupić palmy zrobione przez naszych parafian. Zysk ze sprzedaży przeznaczony będzie na budowę kościoła.
7. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie Grupa Maryjka.
8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, także o czytaniu prasy katolickiej. Zachęcam do kupowania Gościa Niedzielnego.

Przypominam o obowiązku zachowania dystansu społecznego i o zakrywanie ust oraz nosa. Podczas przyjmowania Komunii Świętej proszę ustawić się w dwóch rzędach, po prawej stronie księdza ustawiają się Ci, którzy przyjmują Komunię do ust. Po lewej stronie księdza Ci, którzy przyjmują Komunię na rękę. Bardzo proszę o zachowywanie porządku.