Ogłoszenia parafialne 14.07.2021

W tym tygodniu kończy się karnawał i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa. Zapraszam w tym dniu na Msze Święte o godzinie 09.00 i 18.30 w kaplicy oraz o godzinie 17.00 w Jamnie. Podczas Mszy Świętych nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

1. Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Już dziś zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i 18.30 w kaplicy oraz w Gorzkich Żalach odprawianych w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kaplicy. Na Drogi Krzyżowe zapraszam dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na budowę kościoła.
3. W czwartek 18.02 o godzinie 18.00 w kaplicy, odbędzie się spotkanie wszystkich, którzy należą do wspólnoty Maryjka.
4. W piątek o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej.
5. Zachęcamy do uczestniczenia w spotkaniach online w piątek o godzinie 20.00 (grupa Echo Słowa) oraz w sobotę o godzinie 16.00 (Wspólnota EREM)
6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, także o czytaniu prasy katolickiej. Zachęcam do kupowania Gościa Niedzielnego.
7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb ks. Kazimierza BEDNARSKIEGO, proboszcza parafii Ducha Świętego. Bardzo proszę o modlitwę za ks. Kazimierza.

Przypominam o obowiązku zachowania dystansu społecznego i o zakrywanie ust oraz nosa. Podczas przyjmowania Komunii Świętej proszę ustawić się w dwóch rzędach, po prawej stronie księdza ustawiają się Ci, którzy przyjmują Komunię do ust. Po lewej stronie księdza Ci, którzy przyjmują Komunię na rękę. Bardzo proszę o zachowywanie porządku.