Ogłoszenia parafialne 23.02.2020

W tym tygodniu kończy się karnawał i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa. Zapraszam w tym dniu na Msze Święte o godzinie 09.00 i 18.30 w kaplicy oraz o godzinie 17.00 w Jamnie. Podczas Mszy Świętych nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

1. Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Już dziś zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i 18.30 w kaplicy oraz w Gorzkich Żalach odprawianych w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kaplicy. Na Drogi Krzyżowe zapraszam dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

2. Jutro, 24.02.2020, w poniedziałek o godzinie 18.00 w kaplicy odbędzie się spotkanie grupy synodalnej.

3. W tę środę nie będzie Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Jamnie.

4. W poniedziałek 2.03 o godzinie 18.40 w kaplicy odbędzie się obowiązkowe spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

5. Przypominam wszystkim, którzy wyjeżdżają na pielgrzymkę do Fatimy aby przynosili do mnie wypełnione karty uczestnika pielgrzymki. Informacje dla osób z listy rezerwowej.

6. Organizujemy pielgrzymkę na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 06-08.08 2020. Cena 395 zł. Zapisy u p. Maryli Romaniec.

7. Zachęcam do kupowania i czytania Gościa Niedzielnego.