ogłoszenia parafialne 15.08.2021

MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE W OKRESIE WAKACYJNYM:
KAPLICA sobota 18.00, niedziela 8.00, 11.30, 18.00,
JAMNO 10.00

Zapraszamy serdecznie na koncert organowy do Jamna na godz. 17.00 w niedzielę 15 sierpnia 2021.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji podczas każdej mszy świętej zostaną poświęcone bukiety ziół i kwiatów oraz warzywa. Dzisiaj tradycyjnie przeżywamy diecezjalną pielgrzymkę rodzin na Górę Chełmską. Msza Święta koncelebrowana rozpocznie się o godz. 12.00.
Również dzisiaj o godzinie 17.00 w Jamnie odbędzie się kolejny koncert organowy. Bardzo Was proszę znajdźcie czas i przyjdźcie. Z całego serca zapraszam.
2. Tegoroczny Dzień Dziękczynienia odbędzie się w najbliższą sobotę w Jamnie. Rozpoczniemy o godzinie 12.00 w kościele w Jamnie Mszą Świętą dziękczynną za przeżyty rok. Biesiada rozpocznie się o godzinie 13.00 na jamieńskim Orliku i będzie trwała do godziny 22.00. W tym roku cały zysk zostanie przeznaczony na posadzkę kościoła parafialnego. Poszukujemy sponsorów na nagrody główne, które będą losowane tego dnia. Do tej pory zgłosiło się ośmiu sponsorów! Tradycją naszej parafii staje się pieczenie ciast i przynoszenie swoich ogórków kiszonych na takie uroczystości. Bardzo proszę o przynoszenie ciast i ogórków w sobotę bezpośrednio na Orlik. Podczas zabawy będzie można kupić cegiełki po 100 złotych na budowę kościoła. Spośród tych cegiełek będą wylosowane nagrody główne. W tym roku będą to min. trzy rowery, fura drewna kominkowego, będą również karnety na na lekcje języka angielskiego itd. Towarzyszyć naszej zabawie będzie muzyka do tańca i wspólnego śpiewu. Prosimy, także o niegotowanie w tym dniu w naszych domach obiadów.
Jeszcze dzisiaj organizatorzy po Mszach Świętych będą zapisywać osoby, które upieką ciasta. Panie z Róży Różańcowej zapraszają na wspólne robienie pierogów w piątek od 10.00 na plebanię. Proszę wziąć ze sobą WAŁKI Zapraszamy wszystkich do pomocy. Zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości do wspólnej modlitwy i zabawy. Do zobaczenia.

3. W sobotę ze względu na dożynki nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18.00
4. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 3841,40 zł
5. Trwają prace naprawcze nad posadzką kościoła. W tym tygodniu zaczęliśmy kłaść płytki na podłogę, dlatego wszystkie msze święte są odprawiane w kaplicy.
6. Przypominam o codziennym odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 20.00
7. Zachęcam do czytania Gościa niedzielnego.