Ogłoszenia parafialne 03.03.2019

Od przyszłej niedzieli nastąpi zmiana godzin niedzielnych Mszy Świętych:
kaplica – 08.00, 11.30,13.00, 18.00
Jamno – 10.00

W tym tygodniu kończy się karnawał i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa. Zapraszam w tym dniu na Msze Święte o godzinie 09.00 i 18.30 w kaplicy oraz o godzinie 17.00 w Jamnie. Podczas Mszy Świętych nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

1. Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Już dziś zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i 18.30 w kaplicy oraz w Gorzkich Żalach odprawianych w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kaplicy. Na Drogi Krzyżowe zapraszam dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Różańcowych.

3. We wtorek o godzinie 19.00 w kościele w Jamnie odbędzie się obowiązkowe spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

4. W tę środę nie będzie Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Jamnie.

5. W sobotę na plebanii: godzina 15.00- nauka gry na gitarze, 16.00- spotkanie dla dzieci EREM
Język angielski sobota godzina 17.30-18.30 poziom podstawowy, 18.45-19.45 poziom średniozaawansowany.

6. Za tydzień zbieramy ofiary przeznaczone na budowę kościoła.

7. Trwa pierwszy etap budowy naszego kościoła parafialnego. W tym tygodniu wykonano dalsze zbrojenia fundamentów oraz wylano kolejną część betonu.
Bardzo proszę o modlitwę w intencji budowy kościoła.

8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 12.09 – 21.09. Koszt 1200 zł oraz 260 €. Więcej informacji za tydzień.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, także o czytaniu prasy katolickiej. Zachęcam do kupowania Gościa Niedzielnego.

ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna