Ogłoszenia parafialne 26.11.2023

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to święto uświadamia nam, że Jezus jest miłosierny i miłujący całe stworzenie. Królowanie zaś, polega na służbie, a nie na władzy. Prośmy wspólnie Boga abyśmy w codzienności realizowali Boże plany i zamiary Boże. Za tydzień rozpoczynamy ADWENT i nasze przygotowanie do świąt.
2. Dzisiaj o godz. 19.00. zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, w intencji ks. Jarosława, w której to prosimy Boga o cud uzdrowienia.
3. W każdą 1 Nd msc modlimy się za rodziny Matki Bożej Pielgrzymującej w naszej parafii. Przynośmy proszę Ikonę Maryi w tym dniu i połóżmy na ołtarzu. Jest to znak naszej otwartości i modlitwy w naszych domach. Siostry zapraszają 18 dnia każdego msc na adorację na Górę Chełmską do kaplicy w godz. 16.00 – 17.00 jest wspólna modlitwa.
4. Trwają zapisy na wizytę duszpasterską, pragniemy pobłogosławić wasze domy i rodziny. To piękny czas przyjmowania Bożej łaski. Prosimy to uczynić w zakrystii lub wrzucając kartkę zgłoszeniową na tacę. Będzie też możliwość wysłania zgłoszenia przez formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej. Kolędę rozpoczynamy wcześniej w adwentowe soboty od 13.00 do 17.00. Proszę o zrozumienie, że jestem sam i chciałbym do ferii zakończyć czas wizyty duszpasterskiej.
5. Odwiedziny chorych od g. 8.00 w sobotę 2.12.
6. Modlimy się do czwartku w wypominkach za naszych bliskich zmarłych. W Jamnie w śr 17.30, oraz na unii w pon, wt, czw. o g. 18.30.
7. Czas Adwentu to nasze duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia i przygotowania swojego serca Bogu. Tradycją naszej parafii są msze św. odprawiane wcześnie rano. Moi drodzy Roraty będą wyglądały w następującym porządku: Na unii w pon, wt, śr o g. 6.00, w czw, pt. o g. 18.00 zaś w środę w Jamnie o g. 18.00. Zapraszamy dzieci z serduszkami dobrych uczynków i postanowieniami adwentowymi. Przygotujmy swoje lampiony i zabierzmy je ze sobą. W naszych refleksjach adwentowych towarzyszyć będzie nam św. Józef.
8. Harcerze i harcerki już od wielu lat organizują służbę „Akcja Paczka” polegającą na zbiórce produktów spożywczych z długim terminem ważności, słodyczy, chemii domowej, kremów itp. produktów. Wszystkie te produkty są pakowane do paczek dla Polaków, Polonii żyjących na kresach. Przy wyjściu z kościoła są dwa siwe pojemniki, do których składamy zakupione produkty.
9. PLANOWANY JEST KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W NASZEJ PARAFII 16 grudnia od 15.00 do 20.00. Przewidujemy napar świąteczny, pierniki do malowania, chleby własnych wypieków, koncert świąteczny, rękodzieło, ciasta, kawę, herbatę, seans bajkowy. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na figurki świąteczne do szopki Bożonarodzeniowej.
10. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzymy na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.
Niech anioły czuwają nad wami.

Ogłoszenia parafialne z Mszy Świętej w Jamnie, 26.11.2023