Ogłoszenia parafialne 02.01.2022

Życzymy Wam Kochani pięknego roku 2022. Niech będzie pełen Wiary, Nadziei i Miłości. Niech Bóg pobłogosławi nasze zdrowie i nasze drogi. Niech aniołowie czuwają nad nami i naszymi kochanymi.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Różańcowych. W środę w Jamnie zmiana tajemnic dla Szwadronu Męskiego.
2. W czwartek 06.01 obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Świętych zostaną pobłogosławione: woda, kreda i kadzidło. Kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań litery C+M+B 2022. Co oznacza prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” Jest to, także świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju. Woda, kreda i kadzidło są do nabycia po Mszy Świętej- ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na misje święte. W tym dniu Msze Święte będą jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godzinie 18.00.
3. W piątek w kościele parafialnym od godziny 17.00 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.
4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na tacę budowlaną.
5. Są do kupienia nasze parafialne kalendarze po 40 zł. Zysk z ich sprzedaż przeznaczony jest na budowę kościoła. Bardzo Was proszę o kupowanie kalendarza.
6. Po mszach świętych można zapisać się na tegoroczną kolędę. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli kolęda rozpocznie od 7.01. W Święto Trzech Króli podam szczegółowy plan tegorocznej kolędy.
7. Zachęcam do kupowania i czytania Gościa Niedzielnego. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Jest bardzo dużo wolnych intencji w nowym roku.
8. Plan kolędy 07.01 do 15.01 – szczegóły

Wielokrotnie byłem proszony aby zachęcić Was kochani do przyjmowania szczepionki przeciwcowidowej. Co niniejszym czynię. Martwię się kolejnymi informacjami o wielu osobach, które się zaraziły i teraz walczą o swoje życie w szpitalach.

Przypominam o noszeniu w kościele maseczek higienicznych. Przypominam, także o dezynfekcji rąk.