Ogłoszenia parafialne 26.05.2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy
Dzisiaj o godzinie 13.00 przy katedrze rozpocznie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Zachęcam wszystkich do uczestniczenia w tym kolorowym i rozśpiewanym korowodzie.
Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 13.00 przy kościele parafialnym będzie można kupić lody. Duży lód po 5 złotych. Zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na prace przy naszym kościele.

1. W czwartek 30.05 będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia będą dwie procesje do czterech ołtarzy usytuowanych wokół kościołów. Bardzo proszę wyznaczone osoby by zbudowały ołtarze. Msze Święte w Boże Ciało będą o godzinie 8.00 i 12.00 w kościele parafialnym oraz 09.30 w Jamnie. Bardzo proszę żeby nie stawiać tego dnia samochodów na placach kościelnych.
Tradycją naszej parafii był parafialny obiad po procesji przy Orliku na osiedlu Unii Europejskiej. W tym roku postanowiliśmy zorganizować obiad w naszej starej kaplicy. Będą tam do kupienia na wynos pierogi, ciasta i pyszny żurek. Z całego serca zapraszam członków grup parafialnych, a także wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji obiadu. Proszę wszystkich Parafian o pomoc i zgłaszanie się tych, którzy mogą upiec ciasto i zrobić pierogi. Pierogi będą robione również w środę od godziny 10.00 na plebanii. Zapisy przed kościołem po Mszach Świętych. Próba sypania kwiatków w środę o godzinie 19.00 w kościele w Jamnie oraz w kościele parafialnym
2. Bierzmowanie: W sobotę 01.06 o godzinie 17.00 w kościele parafialnym zostanie udzielony naszej młodzieży Sakrament Bierzmowania.
W sobotę nie będzie mszy świętej o godzinie 18.00
* spowiedź dla młodzież odbędzie się w piątek o godzinie 17.00
* msza z nałożeniem krzyży zostanie odprawiona również w piątek o godzinie 18.00
* sprzątanie kościoła również w piątek od godziny 19.00. Proszę zabrać ze sobą przybory do sprzątania
3. Rocznica Komunii Świętej zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godzinie 13.00.
Spowiedź święta przed tą uroczystością odbędzie się w tę sobotę o godzinie 10.00
4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
5. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzę na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.

Przypominam, że w naszej parafii nabożeństwa majowe odprawiamy, w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ogłoszenia parafialne z Mszy Świętej w Jamnie, 26.05.2024


ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna        Intencje