Ogłoszenia parafialna 28.05.2023

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

1. Zapraszamy na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, który rozpocznie się dzisiaj o godzinie 13.00 przy katedrze. Po przejściu do Parafii Ducha Świętego wszyscy są zaproszeni na piknik rodzinny.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiane codziennie po wieczornych mszach świętych.
3. Bierzmowanie: W czwartek 01.06 o godzinie 16.00 w kościele parafialnym zostanie udzielony naszej młodzieży Sakrament Bierzmowania.
* spowiedź dla młodzież odbędzie się we wtorek o godzinie 17.00
* Msza z nałożeniem krzyży zostanie odprawiona również we wtorek o godzinie 18.00
* sprzątanie kościoła w środę od godziny 17.00. Proszę zabrać ze sobą przybory do sprzątania
* w czwartek nie będzie mszy świętej o godzinie 18.00
4. W piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00
5. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku w naszej parafii będą dwie procesje do czterech ołtarzy usytuowanych dookoła kościołów. We wtorek o godzinie 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Uroczystością Bożego Ciała. Z całego serca zapraszam członków grup parafialnych, a także wszystkich chętnych do pomocy Jak co roku Uroczystość Bożego Ciała zakończy się wspólnym obiadem na Orliku na Osiedlu Unii Europejskiej. Dlatego proszę wszystkich Parafian o pomoc i zgłaszanie się tych, którzy mogą upiec ciasto. Zapisy przed kościołem po Mszach Świętych.
6. Nieprzerwanie proszę o „Margaretka” czyli zobowiązanie modlitwy w intencji Ks. Maksymiliana. Jedna Margaretka to siedem osób, które w jeden dzień w tygodniu modli się za swojego księdza. Osoby, które rozumieją wagę tego prezentu proszę o zgłaszanie się do mnie po Mszach Świętych. Do wczoraj zapisało się 6 osób. Odpowiedzcie z całego serca na tę prośbę.
7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzę na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.


ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna