Ogłoszenia parafialne 14.05.2023

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do pięknej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Z całego serca proszę Boga, żebyśmy nigdy nie zapomnieli tych pięknych przeżyć. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.

1. Przypominam o nabożeństwach majowych, które odprawiamy we wszystkie dni powszednie
2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z szkół średnich po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się w piątek o godzinie 18.00.
3. W sobotę o godzinie 18.40 odbędzie się spotkanie ministrantów starszych. Proszę o obecność.
4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na dalsze prace budowlane.
5. Rocznica Komunii Świętej dla dzieci, które przystępowały do Pierwszej Komunii świętej w ubiegłym roku zostanie odprawiona w niedzielę 28.05 o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.
6. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzę na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.

Święcenia kapłańskie dk. Maksymiliana ATALAPA

W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w Koszalińskiej Katedrze nasz parafianin Maksymilian ATALAP przyjmie z rąk Biskupa Ordynariusz święcenia kapłańskie. Jest to bardzo ważny dzień, także dla naszej parafii. Na naszych oczach dzieje się historia. Ks. Maksymilian już na zawsze będzie Tym pierwszym, który odpowiedział z naszej wspólnoty na powołanie do kapłaństwa. Oby byli, także inni.

W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30 w naszym kościele parafialnym nowo wyświęcony ks. Maksymilian odprawi swoją pierwszą Mszę Świętą (prymicyjną).

Z całego serca zapraszam Was wszystkich na te uroczystości, otoczmy ks. Maksymiliana szczególnie gorącą modlitwą, prosząc Boga by był wierny powołaniu oraz by niósł Nadzieję do ludzkich serc. Z względu na te uroczystości w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 13.00

„Margaretka dla naszego księdza Maksymiliana”

Zdaję sobie sprawę w jak trudną drogę wyrusza ks. Maksymilian i w jak trudnym święcie przyjdzie Mu głosić ewangelię, dlatego chciałbym, żebyśmy dali mu na tę drogę szczególny prezent. Będzie,,Margaretka” czyli zobowiązanie modlitwy za niego do końca naszego życia. Jedna Margaretka to siedem osób, które w jeden dzień w tygodniu modli się za swojego księdza. Osoby, które rozumieją wagę tego prezentu proszę o zgłaszanie się dzisiaj po Mszach Świętych. Za mnie modli się 11 Margaretek z różnych parafii, w których byłem przed laty. Odpowiedzcie z całego serca na tę prośbę.


ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna        Intencje