PIELGRZYMKA DO FRANCJI i WŁOCH / 9-18 PAŹDZIERNIKA 2017
Ars – Lourdes – La Salette – Eze – St Paul de Vence – Cinque Terre

DZIEŃ 1

Msza święta. Wyjazd o godz. 16:00 z Koszalina. Przejazd do Francji.

DZIEŃ 2 – Ars

Przyjazd do Ars – miejsce, gdzie żył i pracował św. Jan Maria Vianney, patron wszystkich proboszczów ogłoszony przez papieża Pisa XI w 1925 roku. Msza święta. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 3: Lourdes

Po śniadaniu udamy się w drogę do Lourdes. Msza święta. Wieczorem udział w Nabożeństwie Światła. Obiadokolacja, nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 4: Lourdes

Śniadanie. Ten dzień poświęcony jest modlitwie. Całodzienny pobyt w Lourdes: Msza święta.
nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień.
Kąpiel w źródle, udział w procesji Eucharystycznej Chorych oraz w Nabożeństwie Światła.
Droga Krzyżowa. Obiadokolacja, nocleg w Lourdes..

DZIEŃ 5: Lourdes – La Salette

Śniadanie. Przejazd do La Salette. Msza święta. Obiadokolacja, udział w wieczornych
uroczystościach w Sanktuarium i w wieczornej procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 6: La Salette

Msza święta. Śniadanie. Czas wolny na modlitwę indywidualną w La Salette. Po południu przejazd
do Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: Eze – Saint Paul de Vence

Śniadanie. Przejazd do Eze. Eze to wisząca na nadbrzeżnej skale średniowieczna warowna wioska,
nazywana „orlim gniazdem”, która jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu.
Eze to piękne, brukowane ulice i ogrody, z których rozciągają się widoki na zatokę oraz
majestatyczne ruiny zamku. Msza święta. Przejazd do malowniczo położonej miejscowości:
Saint Paul de Vence – znakomicie zachowanego średniowiecznego miasta, położonego
na wzgórzach nad Baie des Anges, lubianego i cenionego przez liczne grono artystów.
Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 – Cinque Terre

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Cinque Terre – architektura zawieszonych lub wciętych w klify
kolorowych wiosek została wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego.
Spacer jedną z najbardziej malowniczych ścieżek (ok. 1 km) zwaną romantycznie Via dell’ Amore
(Droga Miłości). Msza święta. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9 – Powrót do Polski

Śniadanie. Msza święta. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

DZIEŃ 10 – Zakończenie pielgrzymki

Planowany przyjazd do Koszalina w godzinach rannych. Zakończenie Pielgrzymki.