PIELGRZYMKA DO WŁOCH – KANONIZACJA BŁ. MATKI TERESY Z KALKUTY / 1-8 WRZEŚNIA 2016

La Verna – Asyż – Rzym – Orvieto – Siena –San Gimignano – Jezioro Garda – Siermione – Monte Baldo

DZIEŃ 1

Msza Święta o godz. 18:00. Wyjazd z Koszalina. Przejazd przez Polskę, Niemcy, Austrię do Włoch.

DZIEŃ 2

Przyjazd do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: LA VERNA – ASYŻ

Śniadanie. Przejazd do La Verny – urokliwego miejsca na wzgórzu, gdzie św. Franciszek otrzymał łaskę stygmatów; zobaczymy: Kościół MB Wniebowziętej, Kaplica MB Anielskiej, Kaplicę Stygmatów. Msza Święta. Po południu przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta: Bazyliki Św. Klary, Bazyliki Św. Franciszka, Bazyliki Santa Maria degli Angeli – Porcjunkula. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Msza Święta – kanonizacja bł. Matki Teresy z Kalkuty.
Po południu zwiedzanie Rzymu antycznego. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: RZYM – ORVIETO

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. W programie: Watykan – Bazylika Św. Piotra (Grób Św. Jana Pawła II). Msza Święta. Następnie przejazd do położonego w Umbrii – zielonym sercu Italii – Orvieto. Zwiedzanie miasta, w którym dla upamiętnienia Cudu Eucharystycznego z pobliskiego Bolsano, na polecenie papieża Urbana IV, wybudowano najpiękniejszą gotycką katedrę we Włoszech oraz ustanowiono święto Bożego Ciała. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: SIENA – SAN GIMIGNANO

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Msza Święta. Zwiedzanie Katedry oraz rynku o charakterystycznym kształcie, na którym odbywa się coroczne Palio. Następnie przejazd do San Gimignano zwanego miastem „pięknych wież”. W programie: Piazza del Duomo, Piazza Della Cisterna i ulica San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: JEZIORO GARDA – SIERMIONE – MONTE BALDO

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Garda, które otoczone jest pasmami alpejskimi z piękną roślinnością i zabytkowymi miejscowościami; spacer po półwyspie Sirmione sięgającym swą historią VI w. p. n. e., postój w Malcesine – przejazd koleją Linowna szczyt Monte Baldo. Msza Święta. Powrót do Polski.

DZIEŃ 8

Planowany przyjazd do Koszalina w godzinach południowych. Zakończenie pielgrzymki – Msza Święta.