20210314_Grafik spotkań z dziećmi

Pieśni na Komunię – pobierz

SAKRAMENT I KOMUNI ŚWIĘTEJ

Przygotowanie do sakramentu I Spowiedzi i I Komunii Świętej trwa cały rok.
Prosimy o uczestnictwo w:
– Eucharystii niedzielnej (najlepiej o godz. 13:00 Msza święta z udziałem dzieci),
– nabożeństwach okresowych (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa),
– katechezie szkolnej.
Rodzice dzieci komunijnych spotykają się na wyznaczonych spotkaniach, by wysłuchać konferencji dotyczącej przeżywania wiary oraz tego w jaki sposób się przygotować duchowo i przeżyć czas I Komunii św.

Podstawowe informacje:
Akt chrztu dziecka trzeba oddać do końca marca (jeśli dziecko jest ochrzczone poza parafią św. Matki Teresy z Kalkuty), gdy dziecko zostało ochrzczone w naszej parafii wystarczy przynieść kartkę z następującymi informacjami: imię i nazwisko dziecka oraz datę chrztu św.
Do komunii należy kupić dziecku: różaniec, książeczkę, świecę, medalik.
Dzieci powinny umieć wykonać: znak krzyża i znać następujące modlitwy:  „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”, „Chwała Ojcu”, „10 przykazań Bożych” oraz formułę spowiedzi św., którą rodzice otrzymają podczas spotkania w kościele.
Prosimy o zakupienie dzieciom książeczek do nabożeństwa. Pozwólmy, aby dziecko samo sobie taką książeczkę wybrało, tak by się jemu podobała, a przez to była często wykorzystywana.