Ogłoszenia parafialne 19.11.2023

1. Dzisiaj modlimy się o powołania do służby Bożej i gościmy ks. Pawła Mielnika prefekta naszego koszalińskiego seminarium. Dzisiaj też o godz. 19.00. zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, w intencji ks. Jarosława, prosimy Boga o cud uzdrowienia.
2. W każdą 1 Nd msc modlimy się za rodziny Matki Bożej Pielgrzymującej w naszej parafii. Przynośmy proszę Ikonę Maryi w tym dniu i połóżmy na ołtarzu. Jest to znak naszej otwartości i modlitwy w naszych domach. Siostry zapraszają 18 dnia każdego msc na adorację na Górę Chełmską do kaplicy w godz. 16.00 – 17.00 jest wspólna modlitwa.
3. Kochani wielkimi krokami zbliża się czas Adwentu i Bożego Narodzenia a wraz z nimi czas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, którą w tym roku rozpoczniemy od razu po świętach Bożego Narodzenia 27.12. W tym roku tak samo jak w ubiegłych latach wizyta odbędzie się w rodzinach, które wyrażą taką chęć. Już od przyszłej niedzieli można zgłaszać wolę na wizytę duszpasterską. Prosimy to uczynić w zakrystii lub wrzucając kartkę zgłoszeniową na tacę. Będzie też możliwość wysłania zgłoszenia drogą mailową na podany adres. W tym roku ze względu na stan zdrowia ks. Jarka na mnie przypadnie kolędowanie w waszych domach. Dlatego za zgodą księdza Proboszcza chciałbym w niektórych rodzinach rozpocząć wcześniej w cztery soboty adwentu. Pomogłoby mi to, w sprawnym przeprowadzeniu kolędy i jej zakończeniu w rozsądnym terminie. Osoby rozumiejące trudną sytuację i otwarte na wizytę duszpasterską, proszę o zapisanie się u mnie na którąś z sobót.
4. Taca budowlana wyniosła: 4769,83 zł. Bóg zapłać.
5. Modlimy się w wypominkach za naszych bliskich zmarłych. W Jamnie w śr 17.30, pt 17.15 i w nd 9.30. Na unii w pon, wt, czw, pt, sob o g. 18.30.

WYPOMINKI  JAMNO

NIEDZIELA 9.30
Koszalińska, Starowiejska, Rycerska, Miodowa, Kwiatowa Złota, Majówkowa, Tkacka,
ŚRODA 17.30
Sołecka, Widokowa, Koronkowa, Promowa, Gwiezdna, Srebra Wichrowa, Deszczowa, Błękitna,
Piratów, Zefirowa, Spacerowa, Południowa, Północna, bez ulic
PIĄTEK 17.15 Posagowa, Gryfitów, Jamneńska

WYPOMINKI OSIEDLE UNII EUROPEJSKIEJ 18.30

PONIEDZIAŁEK Cypryjska, Grecka
WTOREK Fińska, Irlandzka
CZWARTEK Holenderska, Austriacka, Władysława IV
PIĄTEK Brytyjska, Maltańska, Włoska, Belgijska
SOBOTA bez nazwy, Francuska, Hiszpańska

6. Zapraszam dzieci przygotowujące się do sakramentu komunii św. 25 listopada na g.10.00 do salki na plebanie wraz z rodzicami.
7. PLANOWANY JEST KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W NASZEJ PARAFII 16 grudnia od 15.00 do 20.00. Przewidujemy napar świąteczny, pierniki do malowania, chleby własnych wypieków, koncert świąteczny, rękodzieło, ciasta, kaw, herbatę, seans bajkowy. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na figurki świąteczne do szopki Bożonarodzeniowej8
8. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzymy na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.
Niech anioły czuwają nad wami.

Ogłoszenia parafialne z Mszy Świętej w Jamnie, 19.11.2023


ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna        Intencje