Ogłoszenia parafialne 21.05.2023

Wczoraj w Koszalińskiej Katedrze nasz parafianin Maksymilian ATALAP przyjął z rąk Biskupa Ordynariusz święcenia kapłańskie. Jest to bardzo ważny dzień dla naszej parafii. Na naszych oczach dzieje się historia. Ks. Maksymilian już na zawsze będzie Tym pierwszym, który odpowiedział z naszej wspólnoty na powołanie do kapłaństwa. Oby byli, także inni. Dzisiaj o godzinie 11.30 w naszym kościele parafialnym nowo wyświęcony ks. Maksymilian odprawi swoją pierwszą Mszę Świętą (prymicyjną). Z względu na te uroczystości nie będzie dzisiaj Mszy Świętej o godzinie 13.00
Zdaję sobie sprawę w jak trudną drogę wyrusza ks. Maksymilian i w jak trudnym święcie przyjdzie Mu głosić ewangelię, dlatego chciałbym, żebyśmy dali mu na tę drogę szczególny prezent. Będzie to Margaretka” czyli zobowiązanie modlitwy za niego do końca naszego życia. Jedna Margaretka to siedem osób, które w jeden dzień w tygodniu modli się za swojego księdza. Osoby, które rozumieją wagę tego prezentu proszę o zgłaszanie się do mnie po Mszach Świętych. Za mnie modli się 11 Margaretek z różnych parafii, w których byłem przed laty. Odpowiedzcie z całego serca na tę prośbę.

1. Przypominam o nabożeństwach majowych, które odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.
2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z szkół średnich odbędzie się w piątek o godzinie 18.00.
3. Rocznica Komunii Świętej dla dzieci, które przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej w ubiegłym roku zostanie odprawiona w niedzielę 28.05 o godzinie 13.00 w kościele parafialnym. Próba dla dzieci rocznicowych odbędzie się w czwartek o godzinie 18.45
4. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzę na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.