Ogłoszenia parafialne 01.01.2023

Życzymy Wam Kochani pięknego roku 2023. Niech będzie pełen Wiary, Nadziei i Miłości. Niech Bóg pobłogosławi nasze zdrowie i nasze drogi. Niech aniołowie czuwają nad nami i naszymi kochanymi.

1. W przyszłą niedzielę 08.01 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Różańcowych. W środę 04.01 w Jamnie zmiana tajemnic dla Szwadronu Męskiego.
2. W piątek 06.01 obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Świętych zostaną pobłogosławione: woda, kreda i kadzidło. Kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań litery C+M+B 2023. Co oznacza prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” Jest to, także świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju. Woda, kreda i kadzidło są do nabycia po Mszy Świętej- ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na misje święte. W tym dniu Msze Święte będą jak w każdą niedzielę.
3. Ze względu na to, że w pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Trzech Króli, spowiedź pierwszopiątkowa odbędzie się w czwartek od godziny 16:30
4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na tacę budowlaną.
5. Są do kupienia nasze parafialne kalendarze po 40 zł. Zysk z ich sprzedaż przeznaczony jest na budowę kościoła. Bardzo Was proszę o kupowanie kalendarza.
6. W tym roku po kolędzie będziemy chodzili na zaproszenie. Została już stworzona lista kolędowa. Wszyscy którzy zgłoszą chęć odwiedzin w swoich domach po tej niedzieli (01.01) zostaną dopisani na kolędę uzupełniającą. Tegoroczna kolęda rozpocznie się w Jamnie od wtorku 03.01.2023. Msza święta w dni powszednie w kościele parafialnym będzie w tym czasie o godzinie 9.00
7. Zachęcam do kupowania i czytania Gościa Niedzielnego.
Plan kolędy