Ogłoszenia parafialne 31.10.2021

Dzisiaj, w katedrze o godzinie 20.15 odbędzie się czuwanie modlitewne „Noc Świętych”. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

1. Jutro (1 listopada) obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w naszej świątyni o godzinie 08.00, 10.00 (Jamno) oraz 11.30, 13.00 ( nie ma mszy o godzinie 18.00). W tym dniu na cmentarzu o godz. 13:00 odbędzie się procesja z modlitwami za zmarłych, a zaraz po niej zostanie odprawiona Msza święta. We wtorek (2 listopada) obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych W tym dniu Msze święte o 18.00 w kaplicy i o godz. 17.00 w Jamnie.
Tego dnia po Mszach będą czytane wypominki po raz pierwszy w tym roku.
2. W naszej parafii za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w następującym porządku: Jamno: niedziela po mszy o 10.00, oraz w środę i czwartek 17.30. W kaplicy modlimy się we wszystkie dni tygodnia o godzinie 18.30 (oprócz niedzieli i środy). Ze względu na bardzo małą ilość wypominek, w tym tygodniu odczytywane bez podziału na ulice.
3. Przez cały listopad (wg. Dekretu Stolicy Apostolskiej) możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
4. W środę w Jamnie zmiana tajemnic różańcowych dla Szwadronu Męskiego.
5. W piątek okazja do spowiedzi od godziny 17.00. Tego dnia o godzinie 18.00 mają swoje spotkanie formacyjne młodzi z klas ósmych i pierwszych szkół średnich.
6. Zostały wyłożone koperty z kartkami na wypominki. Proszę o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych, a także o napisanie Waszego adresu. Koperty z wypominkami proszę składać na tacę lub bezpośrednio do księży.
7. W każdą sobotę o godzinie 10.00 w Sanktuarium na Górze Chełmskiej odprawiany jest męski różaniec. Natomiast, w każda pierwsza sobotę miesiąca na prośbę Maryi z Fatimy w naszym mieście odbywa się męski marsz Różańcowy, który kończy się mszą świętą wynagradzającą. Początek marszu godzina 14.30 sprzed kościoła Świętego Wojciecha. Zakończenie w kościele Świętego Józefa Rzemieślnika Mszą Świętą.
8. Zachęcam do kupowania i czytania Gościa Niedzielnego.
9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

Przypominamy o zachowywaniu obostrzeń sanitarnych