Ogłoszenia parafialne 23.05.2021

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiane codziennie po wieczornych mszach świętych.
2. W sobotę w Kołobrzegu odbyły się święcenia kapłańskie. Wśród neoprezbiterów jest ks. Sebastian, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Msze święte prymicyjne ks. Sebastiana zostaną odprawione za dwa tygodnie o godzinie 10.00 w Jamnie i 13.00 w nowym kościele.
3. Od tej niedzieli msze święte na osiedlu Unii Europejskiej będą odprawiane w nowym kościele. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętej.
4. W piątek 28.05 o godzinie 18.00 w nowym kościele, młodzież ze szkół średnich ma spotkanie przed bierzmowaniem.
5. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku w naszej parafii będą dwie procesje do czterech ołtarzy usytuowanych dookoła kościołów. W przyszłą niedzielę podam więcej szczegółów dotyczących organizacji Uroczystości Bożego Ciała.
6. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzę na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.

Przypominam o obowiązku zachowania dystansu społecznego i o zakrywanie ust oraz nosa. Proszę w kościołach zachowywać wskazane limity. Podczas przyjmowania Komunii Świętej proszę ustawić się w dwóch rzędach, po prawej stronie księdza ustawiają się Ci, którzy przyjmują Komunię do ust. Po lewej stronie księdza Ci, którzy przyjmują Komunię na rękę. Bardzo proszę o zachowywanie porządku.