Ogłoszenia parafialne 02.05.2021

W sobotę rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. W naszej parafii nabożeństwa majowe będziemy odprawiali, codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Weźmy udział w tych nabożeństwach. Zadbajmy też o przydrożne kapliczki i krzyże. Jutro, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ( głównej patronki naszej Ojczyzny). To również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte tego dnia o godzinie 10.00 (Jamno), (kaplica) 11.30 i 13.00. Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kaplicy będziemy śpiewali pieśni patriotyczne. Pamiętajmy również o wywieszeniu flag państwowych.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywali kolejne uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
Dzisiaj 2.05 w Jamnie o godzinie 11.00. Ze względu na komunię, Msza Święta w Jamnie z godziny 10.00 będzie odprawiona o godzinie 09.00.
W sobotę 8.05 w Jamnie o godzinie 11.00. Spowiedź święta dla tej grupy dzieci i ich rodzin będzie w piątek o godzinie 16.00 Proszę aby na tych Mszach Świętych były osoby związane z dziećmi (wyznaczone z rodziny)
2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na ten miesiąc: „Za dzieci przeżywające pierwszą Komunię Świętą oraz za młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a także w intencji dk. Sebastiana przygotowującego się do święceń kapłańskich”
3. W piątek 7.05 o godzinie 18.00 w kaplicy odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla młodzieży z klas ponadgimnazjalnych.
4. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca budowlana.
5. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy Świętej. Jest sporo wolnych intencji.
6. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzę na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.

Przypominam o obowiązku zachowania dystansu społecznego i o zakrywanie ust oraz nosa. Proszę w kościołach zachowywać wskazane limity. Podczas przyjmowania Komunii Świętej proszę ustawić się w dwóch rzędach, po prawej stronie księdza ustawiają się Ci, którzy przyjmują Komunię do ust. Po lewej stronie księdza Ci, którzy przyjmują Komunię na rękę. Bardzo proszę o zachowywanie porządku.