Ogłoszenia parafialne 10.01.2021

1. Nasz Ksiądz Proboszcz, ks. Jarek, zachorował na Covid, w związku z czym przebywa pod okiem lekarzy w szpitalu, w Bydgoszczy. Ks. Proboszcz czuje się osłabiony, Miejmy nadzieję, że szybko i bez komplikacji do nas wróci. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Nim, niech czuje naszą modlitewną obecność! Ks. Jarek przesyła wszystkim pozdrowienia, będzie publikował na facebooku informacje o stanie zdrowia i obiecuje, że się nie podda!

2. Od dzisiaj poraz kolejny wprowadzamy porządek udzielania Komunii Świętej. Dotąd różnie było z kolejnością, dlatego: przystępując do Komunii Świętej, będziemy ustawiali się w dwóch rzędach. Od strony ambony (z lewej) ustawią się osoby, które przyjmują Komunię Świętą bezpośrednio do ust. Od strony zakrystii (z prawej) niech ustawiają się Ci, którzy przyjmują Komunię Świętą na rękę. W pierwszej kolejności otrzymają Komunię Ci, którzy przyjmują na rękę, następnie Ci, którzy przyjmują do ust.

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie jest to dzień zbierania ofiar na budowę kościoła. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i na konto parafii. Tym samym bardzo prosimy o ofiarność. Staramy się budować nasz kościół, który coraz bardziej pięknieje ale wciąż wymaga bardzo dużych nakładów finansowych.

4. Przypominamy i zachęcamy do odmawiania w naszych domach Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zwyczajem naszej parafii, pamiętajmy o tej modlitwie codziennie o godz. 20, w intencji ustania pandemii.

5. W środę 13 stycznia, przypada pierwsza rocznica tragicznej śmierci ks. Wojciecha Wójtowicza, rektora seminarium oraz przyjaciela naszej parafii. Będziemy o nim pamiętali w tym dniu. Msza święta w jego intencji zostanie odprawiona w Jamnie o godz. 18.

6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

7. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszy świętej; także w przyszłą niedzielę są wolne intencje. Zachęcamy do zamawiania mszy świętych. Każdy z nas nosi w sobie różne intencje, warto je powierzyć Panu Bogu.