Ogłoszenia parafialne 30.08.2020

MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE:
KAPLICA 08.00, 11.30, 13.00, 18.00,JAMNO 10.00

Ze względu na coraz trudniejszą sytuację epidemiologiczną w Koszalinie i gwałtowny przyrost zakażeń oraz spodziewając się jeszcze trudniejszej sytuacji, pragnę stanowczo przypomnieć o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, a więc także w kaplicach i kościołach. Osoby, które nie mogą nosić maseczek ze względu na stan zdrowia proszę aby przychodziły w przyłbicach lub uczestniczyły we mszy świętej stojąc poza kościołem. Przypominam o utrzymywaniu dystansu oraz o konieczności dezynfekowania dłoni.
Komunię świętą proszę przyjmować na rękę.

1. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ofiar.

2. Witamy w naszej parafii ks. diakona Sebastiana na rocznej praktyce. Wierzę, że będzie to dla księdza ważny czas w rozwoju wiary, i że spotka tu ksiądz wspaniałych ludzi.

3. We wtorek o godzinie 17.00 oraz w sobotę o godzinie 11.00 w Jamnie odbędą się próby przed komunią świętą.

4. W środę zmiana tajemnic różańcowych dla Szwadronu Męskiego.

5. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa w kaplicy od godziny 16.30.

6. W sobotę 5.09 o godzinie 18.00 (najprawdopodobniej w nowym kościele) zostanie odprawiona msza święta odpustowa. Po mszy świętej będzie można kupić ciasta. Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na dalszą budowę. Dzisiaj można zapisać się do pieczenia ciast.

7. Pierwsza Komunia Święta zostanie odprawiona 13.09 o godzinie 11.00 w Jamnie. Już dzisiaj informujemy, że Msza święta z godziny 10.00 będzie odprawiona tego dnia o godzinie 09.00.

8. Pragnę ogłosić, że w tym tygodniu pojawił się sponsor, który wpłacił 50000 zł na zakup organów do naszego nowego kościoła. Kochani nie przerywamy jednak zbiórki. Zmieniamy tylko jej cel. Będzie nim zakup i wykonanie ołtarza głównego. Cena ołtarza jest bardzo podobna do zakupu organów. Osoby, które mogą pomóc proszę o wpłaty na konto budowy z dopiskiem „ofiara na zakup ołtarza głównego”

9. Proszę o przynoszenie kwiatów do kaplicy w piątek ok. 18.00, w Jamnie w sobotę rano. Jednocześnie dziękuję tym, którzy pamiętali w tym tygodniu o przynoszeniu kwiatów.

10. Przypominam o codziennym odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 20.00.

11. Po raz kolejny proszę o zgłaszanie się do mnie nowych osób, które pomogłyby w utrzymaniu czystości w kościele w Jamnie oraz w kaplicy.

12. Zachęcam do kupowania i czytania Gościa Niedzielnego. Są wolne intencje mszalne, zachęcam do zamawiania.