Ogłoszenia parafialne 05.07.2020

MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE W OKRESIE WAKACYJNYM:
KAPLICA-sobota 18.00, niedziela 08.00, 11.30, 18.00,
JAMNO 10.00

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na lipiec: „ aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość i szacunek” proszę również o modlitwę za wszystkich, którzy przeżywają swoje wakacje.

2. W ostatnim czasie w naszym kościele zostały zamontowane okna. Koszt tego przedsięwzięcia to 120 000 zł Za około dwa tygodnie na plac budowy zostanie przetransportowana ostatnia część wieży (kopuła krzyżem). W środku kościoła dalej trwają prace przy ociepleniu sufitu. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie finansowe i modlitewne. W następną niedzielę będzie zbierana taca budowlana.

3. Kochani. Wielkim moim marzeniem było przywrócenie odpowiedniej rangi i pokazanie światu piękna naszego kościoła w Jamnie. Udało się to w sposób wyjątkowy. Czego dowodem jest tegoroczne zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie na Zabytek zadbany. Przez co stał się on najważniejszym zabytkiem roku 2020 w Polsce. Obecnie wchodzimy w następny etap pokazywania światu wyjątkowości tego miejsca. W tym roku nasz kościół został dołączony do 54 MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU ORGANOWEGO. W związku z tym zapraszam wszystkich w przyszłą niedzielę 12.07 o godzinie 19.00 do naszego kościoła na koncert. Wystąpią Marek Vrabel – organy (Słowacja), Katarzyna Dondalska – sopran, Jakub Chrenowicz – dyrygent wraz z Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej. Wstęp wolny. Po koncercie będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na dalsze prace przy naszym zabytku.

4. Zachęcam do zamawianie intencji mszalnych w dni powszednie.

5. Przypominam o codziennym odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 20.00.

6. Cały czas przechodzę czas rekonwalescencji i próbuję wrócić do pełni sił. W środę muszę znowu zgłosić się do szpitala w Bydgoszczy na kontrolę. Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za modlitwę.


ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna        Intencje