Ogłoszenia parafialne 31.05.2020

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

1. Jutro będziemy obchodzili Dzień Dziecka. Życzymy naszym dzieciom opieki Bożej, mądrości oraz, żeby wyrosły na wspaniałych ludzi.

2. Od jutra w naszej parafii nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

3. Od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 można skorzystać ze spowiedzi świętej.

4. W środę w Jamnie odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych dla Szwadronu Męskiego. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Różańcowych.

5. Bierzmowanie: W piątek o godzinie 18.00 w kaplicy odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas ponadgimnazjalnych.

6. Komunia: W sobotę o godzinie 18.30 odbędzie się obowiązkowe spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Nowy termin Komunii Świętej to niedziela 13.09.2020 roku godzina 11.00 w kościele w Jamnie.

7. W sobotę od godziny 09.00 ks. Grzegorz odwiedzi chorych.

8. Uroczystość Bożego Ciała
Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu będzie następujący porządek Mszy Świętych: w kaplicy o godzinie 08.00, 11.30, 13.00 w Jamnie o godzinie 09.30. W tym roku w naszej parafii będzie tylko jedna procesja dookoła kościoła w Jamnie. Na zakończenie pozostałych Mszy Świętych zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym będziemy zanosić do Boga naszą modlitwę błagalno- dziękczynną. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną Uroczystość Bożego Ciała nie zakończy się wspólnym obiadem.

9. Na zakończenie ogłoszeń pragnę wszystkich serdecznie zaprosić do uczestnictwa we Mszach Świętych w niedziele i dni powszednie. Jednocześnie przypominam o zakładaniu na liturgię maseczki i rękawiczek. Przypominam codziennym o odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 20.00.


ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna        Intencje