List Ks. Proboszcza 09.05.2020

Parafia pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie, 09.05.2020

Moi Kochani,

Dzisiaj będzie bardzo krótko, ponieważ jestem chory. Zapalenie płuc ze wszystkimi „atrakcjami” przypisanymi
do tej choroby.

Dwóch podróżników przemierzało bezkresne przestrzenie afrykańskiej sawanny. Nagle stanął przed nimi strasznie groźny lew. Zachowaj spokój. Pamiętasz co czytaliśmy w książkach o dzikich zwierzętach? Jeśli staniemy nieruchomo i będziemy patrzeć napastnikowi prosto w oczy, to on odwróci się i ucieknie – powiedział pierwszy podróżnik. Oczywiście, że pamiętam. To dlaczego tak się trzęsiesz? Ja przeczytałem tę książkę, ty też przeczytałeś tę książkę, ale nie jestem pewien czy lew ją przeczytał – powiedział drugi.

Pewien zapalony wędkarz, właśnie miał wychodzić na ryby, gdy w drzwiach stanęła jego niedawno poślubiona żona.
Jak byliśmy narzeczonymi to ty mi kwiatki, czekoladki, prezenciki przynosiłeś – powiedziała z wyrzutem.
Kochana nie bądź smutna ale czy widziałaś wędkarza, który dokarmia rybkę, którą już złowił?

Może i dowcipy niezbyt wysokich lotów. Pisząc je do Was ciągle miałem jedną myśl. Przynoś ludziom uśmiech, bo nigdy nie ma tak złego położenia, żebyś nie mógł sprawić komuś uśmiechu.
To tyle. Na więcej nie mam siły.

* KORONKA – 20.00
* NABOŻEŃSTWO MAJOWE
* DZISIAJ TACA BUDOWLANA – dziękuję za wpłaty na konto bankowe
* OD 12 MAJA ODPRAWIANE BĘDĄ MSZE ŚWIĘTE GREGORIAŃSKIE W INTENCJI O ZBAWIENIE WIECZNE DLA ŚP. KS. WOJCIECHA WÓJTOWICZA, szczegóły tutaj.

Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący Ojciec i Syn i Duch Święty Amen
Jeszcze będzie przepięknie!