List Ks. Proboszcza 18.04.2020

Parafia pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie, 18.04.2020

Moi Kochani,

Jak minął Ci ten tydzień? Wierzę, że jesteś w dobrej formie duchowej i fizycznej. Ja muszę przyznać, że
dla mnie to ciężka próba. Ale się nie poddaję. Robię wszystko, żeby ten czas był czasem przynoszenia dobrych owoców. A Ty? Przetrwałeś? Przewegetowałeś? Przyniosłeś jakiś owoc? Jaki? Jak spędzasz swoje minuty, godziny i dni. Proszę Cię kochaj ten czas bo innego nie masz. Nie marnuj go. Pamiętaj, że jednym
z najcenniejszych skarbów jaki masz, to CZAS (minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata… bezcenny i kruchy skarb jak motyl)

Dzisiaj będzie trochę o Miłosierdziu Boga. Myślę, że w wielu sercach doświadczanych właśnie strachem
o zdrowie najbliższych, widmem bankructwa, obniżkami wynagrodzenia, pytaniami jakie teraz będzie nasze życie, pojawia się bunt i słowa… ”nie jesteś miłosierny”. Bo gdybyś był nie pozwoliłbyś na to, byśmy cierpieli.
Być może niektórzy myślą, że Bóg nas zostawił albo, że nas karze za grzechy. Inni mówią, że Bogu skończyła się cierpliwość do człowieka i powiedział swoje boskie DOŚĆ TEGO! Kolejni z jakąś niepisaną satysfakcją mówią „nareszcie pokażesz ludziom co naprawdę znaczą”. Denerwuje nas to, że nie jest po naszemu.
Nie widzimy sensu w trudnych i dramatycznych doświadczeniach. Tu jest miejsce na zaufanie Bogu. „Jezu ufam Tobie.” Pamiętaj, że Bóg zna całą mapę ludzkiego życia a my znamy zaledwie jej mały fragment. On wie lepiej niż my.

MIŁOSIERDZIE TO IMIĘ BOGA.

Dla wielu miłosierdzie kojarzy się z byciem słabym. Nic bardziej błędnego. Tylko wielcy mocarze potrafią być miłosierni. Wie to każdy kto z serca przebaczył drugiemu, straszliwe krzywdy, których ślady są na całe życie.
Bóg jest takim mocarzem, który nie męczy się przebaczaniem. Bóg przebacza ze szczęściem w oczach. Przebacza nie za pomocą dekretu, lecz czułego gestu. Wykracza poza prawo i sprawiedliwość i przebacza, uśmierzając ból naszych grzechów. Ludzie często mówią „ gdyby ksiądz wiedział jakim jestem grzesznikiem
nie rozmawiałby tak ze mną” Uśmiecham się i mówię Idź z tym do Jezusa. Opowiedz Mu. Będzie wielkie święto w niebie. „ I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz” J 8,11

Bóg zostawił nam wskazówki jak możemy doświadczyć Jego Miłosierdzia. W słowach: „Ojcze nasz, któryś jest w niebie….. i odpuść na nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” oraz „ Błogosławieni miłosierni albowiem oni Miłosierdzia dostąpią” mówi nam, że trzeba samemu być miłosiernym! Trzeba mieć serce, oczy, język, ręce, nogi gotowe do czynienia miłosierdzia. Nie wolno nam zachowywać się jak faryzeusz, który stojąc przed ołtarzem, dziękuje Bogu za to, że nie jest grzesznikiem, tak jak wszyscy ludzie. Jeśli postępujemy jak on nigdy nie dostąpimy do serca Jezusa. Zdroju Miłosierdzia. Jezus przychodzi do nas, gdy uznajemy, że jesteśmy grzesznikami. Bóg kocha swoje dziecko zawsze i pomimo wszystko i nie męczy się przebaczaniem. To nas męczy proszenie o przebaczenie.

MIŁOSIERDZIE TO IMIĘ BOGA ….
…I TWOJE IMIĘ, JEŚLI CHCESZ DOSTĄPIĆ MIŁOSIERDZIA

* Dziękuję wszystkim za codzienną Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 20.00
* Dziękuję za uczestnictwo we mszy świętej z Jamna, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godzinie 10.00