Ogłoszenia parafialne 09.06.2019

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na budowę kościoła.

2. W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

3. Bierzmowanie:
* wtorek
– msza święta o godzinie 18.00 z nałożeniem krzyży
* czwartek – spowiedź święta od godziny 19.00
* piątek o godzinie 17.00 nasza młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Tego dnia nie będzie mszy o godzinie 18.00.

4. W sobotę o godzinie 16.00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie Eremu. Będzie to koncert galaretowo-owocowy, żeby miło wejść w czas wakacyjny. Zapraszamy.

5. Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy w przyszłą niedzielę o godzinie 13.00 sprzed kościoła Ducha Świętego. Zakończy się przed amfiteatrem wielkim festynem rodzinnym.

6. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo dziękuję tym, którzy przyszli na ostatnie spotkanie organizacyjne, na którym ustaliliśmy, że w Boże Ciało będą odprawione dwie Msze Święte o godzinie 09.00 w kaplicy oraz o 11.00 w Jamnie.
W tym roku w naszej parafii będzie tylko jedna procesja w Jamnie. Po Mszy o godzinie 11.00 wyruszymy do czterech ołtarzy. Jak co roku Uroczystość Bożego Ciała zakończy się wspólnym obiadem tym razem w Jamnie przy Orliku. Dlatego już dziś proszę wszystkich Parafian o pomoc i zgłaszanie się tych, którzy mogą upiec ciasto. Zapisy przed kościołem po Mszach Świętych. Ze względu na bardzo małą liczbę chętnych do pomocy na ostatnim spotkaniu, ponownie i serdecznie zapraszam chętnych na kolejne spotkanie, które odbędzie się jutro 10.06 o godzinie 19.00 w świetlicy w Jamnie. Bardzo proszę o obecność, także rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do komunii świętej.

7. Życzę na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.

ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna