Ogłoszenia parafialne 28.04.2019

Dzisiejszy dzień to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy słowa „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej.

1. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w koronce do Bożego miłosierdzia o godzinie 15:00 przed koszalińskim ratuszem..

2. Skarbonki z jałmużną wielkopostną, proszę składać w tym tygodniu do księży po każdej Mszy Świętej.

3. Komunia Święta – próby: w środę o godzinie 10.30, czwartek 16.00 w Jamnie obowiązkowa próba dla wszystkich dzieci przygotowujących się do komunii świętej. W czwartek od godziny 17.00 sprzątanie kościoła (proszę zabrać ze sobą sprzęt). W sobotę o godzinie 10.00 pierwsza spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą.
Msza Święta „komunijna” zostanie odprawiona o godzinie 11.00 w Jamnie.
Proszę aby na tej Mszy Świętej były w miarę możliwości tylko osoby związane z dziećmi. Wszystkich Parafian zapraszam na Msze Święte jak zawsze o godzinie: 08.00, 11.30, 13.00, 18.00 w kaplicy oraz dodatkową o godzinie 09.00 w Jamnie.

5. W środę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. W naszej parafii nabożeństwa majowe będziemy odprawiali, w kaplicy codziennie po Mszy Świętej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zadbajmy też o przydrożne kapliczki i krzyże. W piątek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ( głównej patronki naszej Ojczyzny). To również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą, które będą odprawione o godzinie 10.00 (Jamno), (kaplica) 08.00,11.30 i 13.00.Pamiętajmy o wywieszeniu flag państwowych. Tego dnia spowiedź święta podczas każdej mszy świętej.

6. Msza rocznicowa odprawiona zostanie w niedzielę 26.05 o godzinie 13.00. W sobotę 25.05 o godzinie 13,00 w kaplicy odbędzie się spowiedź dla dzieci rocznicowych. Po spowiedzi odbędzie się próba generalna.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Zmiana tajemnic dla Szwadronu Męskiego odbędzie się w środę po mszy świętej o godzinie 18.00 w Jamnie.

8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 12.09 – 21.09. Koszt 1200 zł oraz 260 €.

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, życzę na nadchodzący tydzień wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.