Ogłoszenia parafialne 07.04.2019

Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas ks. Marka ADAMCZEWSKIEGO, który w tym roku je wygłosi. Zapraszamy na Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi codziennie od niedzieli do wtorku. W dni powszednie msze święte będą odprawiane: Jamno o godzinie 17.00, w kaplicy o godzinie 09.00 i 18.30. Spowiedź święta będzie każdego dnia 30 minut przed każdą Mszą Świętą. Proszę Was abyście pamiętali o modlitwie w intencji ks. Rekolekcjonisty i o owocach tych rekolekcji.

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Pamiętajmy o naszej przyjaźni z Bogiem.
Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i o godz. 18.30 w kaplicy oraz Gorzkie Żale odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kaplicy.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj po mszach świętych zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na Święta Wielkanocne.

3. W środę Msza Święta wieczorna o godzinie 18.00 jest odprawiana tylko w Jamnie. Przed mszą o godzinie 17.30 odmawiany różaniec. Po Mszy Świętej śpiewamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W środę przypada piąta rocznica mojej choroby.

4. W piątek 12.04 po Mszy świętej o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Jamna . W piątek nie będzie Mszy Świętej i Drogi Krzyżowej na osiedlu.
Zapraszam wszystkich do Jamna. Proszę zabrać ze sobą znicze.


5. W sobotę: o godzinie 10.30 w Jamnie mają swoje spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej
W sobotę na plebanii: 15.00 –szkoła gitary, 16.00- spotkanie dla dzieci EREM.

6. Przyszła niedziela, 14 kwietnia to Niedziela Palmowa. Tego dnia podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy. Przed kościołem w Jamnie i przed kaplicą sprzedawane będą palmy przygotowane przez naszą wspólnotę parafialną, za co z serca dziękuję. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone w całości na utrzymanie kościoła w Jamnie. Osoby, które mogą ofiarować gałązki bukszpanu, bazie oraz inne elementy potrzebne do robienia palm proszone są o przyniesienie ich na świetlicę w Jamnie w czwartek o godzinie 17.00. W świetlicy w Jamnie będą robione palmy na tegoroczną Niedzielę Palmową. Zapraszamy chętnych do pomocy. Proszę wziąć ze sobą nożyczki. Bardzo proszę o pomoc. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca budowlana.

7. Ciągle trwa pierwszy etap budowy naszego kościoła parafialnego. Bardzo proszę o modlitwę w intencji budowy kościoła.

8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 12.09 – 21.09. Koszt 1200 zł oraz 260 €. W poniedziałek 08.04. o godzinie 19.30 w kaplicy odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich wyjeżdżających. Proszę wziąć ze sobą 1200 zł zaliczki oraz kartę zgłoszeniową.

9. Dzisiaj o godzinie 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie chóru i osób chętnych do śpiewania.

Intencje mszalne na najbliższy tydzień (07.0.4.2019- 14.04.2019)

ks. Jarosław KRYLIK


Strona główna