Ogłoszenia parafialne 31.03.2019

Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu. Pamiętajmy o naszej przyjaźni z Bogiem.
Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i o godz. 18.30 w kaplicy oraz Gorzkie Żale odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kaplicy. Na Drogi Krzyżowe zapraszamy również dzieci i młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

1. Dzisiaj po mszach świętych zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na Święta Wielkanocne.

2. W środę Msza Święta wieczorna o godzinie 18.00 jest odprawiana tylko w Jamnie. Przed mszą o godzinie 17.30 odmawiany różaniec. Po Mszy Świętej śpiewamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W środy nie ma wieczornej mszy świętej w kaplicy na osiedlu.

3. W piątek spowiedź w kaplicy od 16.30 oraz zmiana tajemnic różańcowych dla Szwadronu Różańcowego. W sobotę ks. Grzegorz odwiedzi chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

4. W sobotę: o godzinie 10.30 w Jamnie mają swoje spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej
W sobotę na plebanii: 15.00 –szkoła gitary, 16.00- spotkanie dla dzieci EREM.

5. Trwa pierwszy etap budowy naszego kościoła parafialnego. Bardzo proszę o modlitwę w intencji budowy kościoła.

6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 12.09 – 21.09. Koszt 1200 zł oraz 260 €.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku wygłosi ks. Marek ADAMCZEWSKI. Zapraszamy na Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi codziennie od niedzieli do wtorku. W dni powszednie msze święte będą odprawiane: Jamno o godzinie 17.00, w kaplicy o godzinie 09.00 i 18.30. Spowiedź święta będzie każdego dnia 30 minut przed każdą Mszą Świętą. Proszę Was abyście pamiętali o modlitwie w intencji ks. Rekolekcjonisty i o owocach tych rekolekcji.

8. W sobotę 6.04 o godzinie 18.00 w świetlicy w Jamnie odbędzie się spotkanie organizacyjne przed świętami. Bardzo proszę o obecność wszystkich, którzy mogą pomóc przy liturgii , a także innych pracach np. porządkowych. Zapraszam z całego serca.
W sobotę nie będzie mszy świętej o godzinie 18.00

9. W niedzielę 7.04 o godzinie 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie chóru i osób chętnych do śpiewania.

10. Za tydzień po Mszach Świętych sprzedawane są „rogaliki jamieńskie”. Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczany na remont kościoła w Jamnie. Wszystkich” cukierników” zapraszamy w sobotę o godzinie 17.00 do świetlicy w Jamnie.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, także o czytaniu prasy katolickiej. Zachęcam do kupowania Gościa Niedzielnego.