Ogłoszenia parafialne 24.03.2019

Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że Wielki Post to czas do nawrócenia i odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia się tajemnicą Bożej Miłości. Przez cały okres Wielkiego Postu pomagać nam w tym będą min. nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i o godz. 18.30 w kaplicy oraz Gorzkie Żale odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kaplicy. Na Drogi Krzyżowe zapraszamy również dzieci i młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

1. Od tej niedzieli będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na Święta Wielkanocne.

2. We wtorek 26.03 o godzinie 20.30 odprawimy Pielgrzymkowy Apel Jasnogórski.

3. W środę Msza Święta wieczorna o godzinie 18.00 jest odprawiana tylko w Jamnie. Przed mszą o godzinie 17.30 odmawiany różaniec. Po Mszy Świętej śpiewamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W środy nie ma wieczornej mszy świętej w kaplicy na osiedlu.

4. W sobotę: o godzinie 10.30 w Jamnie mają swoje spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej
W sobotę na plebanii: 15.00 –szkoła gitary, 16.00- spotkanie dla dzieci EREM.

5. Trwa pierwszy etap budowy naszego kościoła parafialnego. Bardzo proszę o modlitwę w intencji budowy kościoła.

6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 12.09 – 21.09. Koszt 1200 zł oraz 260 €.

7. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Polega ona na  przejściu w małych grupach jednej z dwóch tras drogi krzyżowej wokół Koszalin mających ok. 45 km. Nabożeństwo  odbywa się nocą, w ciszy, z piątku na sobotę 29/30.03.2018. Istnieje możliwość rozpoczęcia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej odprawionej w koszalińskiej katedrze w piątek o godz. 18:00. Ostatnia stacja znajduje się przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie, gdzie trwać będzie adoracja. Zapisy, zasady i wybór tras na stronie internetowej EDK.

8. Za dwa tygodnie 7.04 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. W tym roku wygłosi ks. Marek ADAMCZEWSKI. Proszę zaplanujcie swój czas tak, żeby znaleźć te kilka chwil dla Boga.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Intencje na najbliższy tydzień 24.03-31.03.
Pamiętajmy, także o czytaniu prasy katolickiej. Zachęcam do kupowania Gościa Niedzielnego.