Ogłoszenia parafialne 10.03.2019

Nastąpiła zmiana godzin niedzielnych Mszy Świętych:
kaplica- 08.00, 11.30,13.00, 18.00, Jamno- 10.00

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Ma to być czas przemiany naszego życia. Każdy z nas ma jakieś sprawy do uporządkowania. Być może mamy kłopot z opanowaniem gniewu, czy wulgarności. Może trapi nas lenistwo, albo niechęć do wypełniania podjętych zobowiązań. Warto podjąć trud przemiany.
Przez cały okres Wielkiego Postu pomagać nam w tym będą min. nabożeństwa pokutne:
Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o godz. 17.00 w Jamnie i o godz. 18.30 w kaplicy oraz
Gorzkie Żale odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kaplicy. Na Drogi Krzyżowe zapraszamy również dzieci i młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na budowę kościoła.

2. Zachęcam do zabierania ze sobą skarbonek na jałmużnę wielkopostną.

3. W środę Msza Święta wieczorna o godzinie 18.00 jest odprawiana tylko w Jamnie. Przed mszą o godzinie 17.30 odmawiany różaniec. Po Mszy Świętej śpiewamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W środy nie ma wieczornej mszy świętej w kaplicy na osiedlu.

4. W czwartek 14.03 o godzinie 18.00 w kaplicy odbędzie się obowiązkowe spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas ósmych i III gimnazjum oraz klas ponadgimnazjalnych.

5. W sobotę: o godzinie 10.30 w kaplicy mają swoje spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej
W sobotę na plebanii: godzina 15.00 – nauka gry na gitarze, 16.00 – spotkanie dla dzieci EREM
Język angielski sobota godzina 17.30-18.30 poziom podstawowy, 18.45-19.45 poziom średniozaawansowany.

6. Trwa pierwszy etap budowy naszego kościoła parafialnego. W tym tygodniu wykonano dalsze zbrojenia fundamentów oraz wylano kolejną część betonu.
Bardzo proszę o modlitwę w intencji budowy kościoła.

7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 12.09 – 21.09. Koszt 1200 zł oraz 260 €.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, także o czytaniu prasy katolickiej. Zachęcam do kupowania Gościa Niedzielnego.